http://www.wszystkoobieganiu.com.pl

Sprężynowe Stingery Buty zakazane w Bostonie
środa, 25 kwietnia 2007 14:12

Na amerykańskim rynku obuwia dla biegaczy pojawiła się  nowość. Firma Spira, która zasłynęła wyprodukowaniem obuwia, którego używanie zostało oficjalnie zabronione przez organizatorów maratonu w Bostonie, wprowadziła do sprzedaży model „Stinger”

 

Z zewnątrz buty, sygnowane przez Spirę,  wyglądają na normalne obuwie biegowe, jednak wewnątrz podeszwy znajdują się dwie stalowe sprężyny, których zadaniem jest zwiększenie oddawania energii podczas biegu. Producent zachwala swój produkt, że nie tylko można w „Stingerach” pobiec bardzie sprężyście, ale zawodnik poczuje mniejsze obciążenia i zmęczenia.

 

 

„Odrzutowe” buty to typowe „startówki”, przewidywany okres żywotności – około 160 kilometrów. Bostońska „dyskwalifikacja”  „Stingerów” to dobra reklama. Nie zabraknie chętnych do ich kupna, choć na wielu biegach zawodnicy mogą liczyć się z dyskwalifikacją.

 

 

 

 

Wiodący producenci obuwia sportowego toczą od lat walkę na „amortyzację” – układy pozwalające zmniejszyć ryzyko kontuzji i dać większe poczucie komfortu,

zwłaszcza podczas startów w maratonie.

 

Trenerzy powiadają, że „same buty nie biegają”. Technologiczne nowinki nie pomogą zawodnikom, którzy zamiast trenować, wspomagają się reklamowym odrzutem. Jednak to nie fair!